Trasy

W rajdzie dostępne są dwie trasy: ROAD i ADVENTURE

 Bieszczady to od dawien dawna miejsce ucieczek od wielkomiejskiego zgiełku. Misce, baza ludzi lasu, „smoluchów” żyjących z wypalania węgla drzewnego, buntowników, uciekinierów poszukujących nowego sensu życia i WOLNOŚCI.  Dzikie i do niedawna niedostępne. Od lata żmudnie wyrywane naturze i ujarzmiane przez rozpędzony pociąg cywilizacji. Okryte tajemnicą, którą poczujesz jak tylko przekroczysz ich bramę.  Malownicze bezkresy dzikich lasów, gór, złotych połonin, broniących swojej dostępności surowym klimatem i dystansem jakie dzieli tą krainę od reszty kraju. 

 Bieszczady od lat jak magnes przyciągają spragnionych wolności  motocyklistów. Każdy Biker który choć raz wżyciu chce poczuć się jak Peter Fonda z Easy Rider musi tu przybić! Odkryj swój fragment drogi ku wolności gdzieś na bieszczadzkich szosach - przybądź na I Bieszczadzki Rajd Motocyklowy.

Dla przygody, nie na czas.

 Przejazd zawodników odbywają  się na orientację po wyznaczonej przez orgazniztorów trasie którą zawodnicy otrzymują przed startem w formie tkz. Itinerer (roadbook).

 Rywalizacja na trasie  rajdu NIE odbywa się  na czas, liczy się piękno poznania i odkrywania nieznanych dotąd miejsc. Na trasie przejazdu dla startujących zawodników oprócz pięknych górskich widoków, przełęczy, krętych dróg, organizatorzy  przygotowali wiele ciekawie konkurencji ukrytych na punktach  kontrolnych.

Trasa ROAD

 ROAD, to trasa która powiedzie  po drogach asfaltowych i jest dostępna dla wszelkiego typu motocykli. Tutaj czekają na Was kręte bieszczadzkie serpentyny, oryginalne przepraw przez tradycyjne drewniane mosty, poznacie bliżej Bieszczadzką Architekturę, słyną Wąskotorową Kolej Bieszczadzką i przede wszystkim nasycicie się pięknymi  widokami Krainy Wilków! Przejazd trasy nie powinien nastręczać problemów nawet początkującym kierowcom. Wybieramy szlaki o możliwie najlepszej nawierzchni według zasady im dalej od głównych dróg tym lepiej.

 

   To za mało? Na trasie po za tym ciekawe muzea i nie banalne punkty kontrolne sprawnościowe i wiele innych niespodzianek. 

Trasa ADVENTURE

 ADVENTURE to wyzwanie dla miłośników turystycznych enduro. Tutaj będą się przeplatać zarówno drogi asfaltowe, szutrowe jak i gruntowe. Nie zbraknie słynnych Bieszczadzkich brodów rzecznych. Na tej trasie znajdą się zamknięte odcinki z próbami terenowymi, stromymi zjazdami i zjazdami. Trasa będzie wiodła odcinkami dróg włączonymi na co dzień z ruchu przez góry i przełęcze. Oprócz pięknych widoków i tu czekają na Was regionalne muzea i ciekawe nie banalne punkty kontrolne.

 

 Wybierając tą opcję powinieneś mieć już trochę doświadczania w jeździe motocyklem. Przygotuj sie na to iż Ty i Twoja maszyna może się nieźle ubrudzić i zmoczyć. Adventure to przygoda i wyzwania - u nas to wszystko dotniesz w odpowiednich proporcjach!